13 C
Pristina
19 Nëntor, 2018 - 13:53:12

TOP ARTIKUJT

Lajmet e fundit

Koalicioni parazgjedhor LDK-LVV i domosdoshëm, ky duhet me qenë kryeministër

Profesor Dr. Binak Maxharraj thotë së një koalicion parazgjedhor LDK-LVV është i domosdoshëm. Ai thotë se për ta çuar PDK-në në shtëpi duhet një koalicion...

Sport

Xherdan Shaqiri dhe Seferoviq shkëlqejnë, Zvicra e shpartallon Belgjikën

Kombëtarja zviceran e ka turpëruar Belgjikën duke e mposhtur me rezultatin 5-2 në kuadër të...

Ja me kë do të takohet në gjysmëfinale Kosova nëse mbetet në vendin e parë

Kosova aktualisht është në vendin e parë të renditjes në Grupin 3 të Ligës D...

Çfarë ndodhi me lojtarin që e refuzoi Man Unitedin për të shkuar në fakultet

Olivier Gill mori një vendim interesant, duke e refuzuar Manchester Unitedin për të shkuar në...

Nokaut i çmendur, e rrëzon kundërshtarin brenda 11 sekondave

Kailan Hill e ka nokautuar kundërshtarin e tij Andrea Walker me një goditje 11 sekonda...

Haxhi Krasniqi e rreh Landaetan, e mbron titullin EBU

Robin Krasniqi e ka mbrojtur titullin evropian në boksin profesionit në kategorinë e peshave super...

Kjo është e dashura e re e Neymarit

Pas ndarjes me të fejuarën historike, Bruna Marquezine në muajin tetor, Neymar Junior mësohet se...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
3NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
[td_ajt e_custom_rates=”USD,CHF,GBP,SEK,NOK,DKK,CAD,AUD”]

ShowBiz

Ekonomi

Burrat në motoçikletë përplasen me veturën, nga goditja e madhe fluturojnë...

Ky është momenti rrëqethës kur dy persona që ishin në një motoçikletë përplasen drejtpërdrejt me një veturë, ku nga goditja e fortë që të...

Ekonomi

Mund të jem ‘një fermer i zoti’ : Si u bë...

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla transformoi një investim prej 16.3 milionë lekësh në një kapital me vlerë 1 milionë eurosh, përmes transaksioneve me një person të...

Teknologji

Triku që shpejton iPhone nëse ju është ngadalësuar

A po punon ngadalë celulari juaj iPhone? Ky trik mund ta shpejtojë iPhone-in tuaj brenda pak sekondave. Triku është ky: Së pari, hapeni iPhone-in. Më...

Shëndetësi

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit...

Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet të mbajmë një buqetë eukaliptusi!

Ndoshta tingëllon si diçka që mund ta provoni vetëm në qendrën Spa, mirëpo përvojën e...

“Mos i përqafoni fëmijët e huaj” : Mesazhi prekës nga prindërit që humbën beben e tyre

Presley dhe Elias Trejo nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, po i paralajmërojnë të tjerët...

E dini përse ju qëndrojnë gjithmonë duart e ftohta? E zbuloni këtu

Shpesh ndodh që njerëzit ankohen se duart e tyre janë të ftohta edhe kur nuk...

Kondicioneri mund t’ju shkatërrojë shëndetin, këto janë sëmundjet që shkakton

Ajri i kondicionuar është një lehtësim që na mirëpret kudo në verë: në zyrë, në...