Liverpool ka bërë një hap të madh drejt çerekfinales së Ligës së Kampionëve, pas fitores 0:5 ndaj Portos.

Skuadra angleze ka shënuar fitore të letë prej 0:5 ndaj Portos në udhëtim, në kuadër të ndeshjes së parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve.

Anglezet ishin skuadër më e mirë nga fillimi, duke treguar forcën e tyre ndaj portugezëve.

Golat për Liverpoolin në këtë takim i shënuan Sadio Mane het trik, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino.