Frank de Boer ka kritikuar Jose Mourinhon pas eliminimit të Man Utd nga Liga e Kampionëve.

Trajneri holandez ka thënë Mourinho shpenzoi gjysmë miliardë euro dhe prapë luan dobët me ekipin e “Red Devils”.

“Unë mund të kem qenë trajneri më i dobët në Premierligë”, deklaroi De Boer për akuzat ndaj tij nga Mourinho.

“Por, ai ka shpenzuar gjysmë miliarde euro dhe prapë luan në të njëjtën mënyrë”. theksoi holandezi.