Skuadra angleze po mendon që të largojë 10 lojtarë gjatë këtij afatikalimtar
Skuadra e Liverpoolit ka qen një nga më aktivet në afatin kalimtar të verës në Premierligë.

Jurgen Klopp tashmë në skuadër ka sjellë, portierin Alisson, mesfushorët Fabinho dhe Keita dhe anësorin, Xherdan Shaqiri.

Ata tashmë duket se kanë gati skuadrën për sezonin e ri, por para kësaj, u duhet të shesin disa lojtarë.

Sipas Goal.com, Klopp ka vendosur që gjatë kësaj vere të shes Loris Karius, Simon Mignolet, Connor Randall, Pedro Chirivella, Ben Woodburn, Sheyi Ojo, Marko Grujic, Lazar Markovic, Danny Ings dhe Divock Origi.