Ish trajneri i Interit, Jose Mourinho nuk ka mundur që të dal nga stadiumi i Juventusit pa bërë një përshëndetje speciale për ta
Edhe pse shkoi si jo favorit në këtë ndeshje, Mourinho ia doli ti marrë tri pikë me Manchesterin e tij.

Pasi përfundoi ndeshja, Mourinho doli në fushë dhe duke bërë me gjest se kinse nuk po ju dëgjoi provokoi tifozët e Juventusit.

Edhe në ndeshjen e parë Mourinho i kishte provokuar tifozët e Juves duke ia ngritur tre gishta, duke kujtuar kështu vitin kur ai me Interin fitoi tripletën.