Sipas Jamie Redknapp ka thënë se Mauricio Pochettino do ta marrë timonin e Manchester Unitedit në verën e vitit 2019.
Trajneri aktual i Tottenhamit konsiderohet si zëvendësuesi ideali i Jose Mourinhos, i cili i shkarkuar gjatë kësaj jave e në vend të tij përkohësisht erdhi legjenda e klubit Ole Gunnar Solskjaer, transmeton Gazeta Express.

“Patjetër që tifozët e Tottenhamit janë të shqetësuar sepse ai është ‘special one’, ai është një menaxher i madh, të cilin do ta dëshironte çdo kush në klub”, ka thënë Redknapp, ish trajneri i Tottenhamit.

“Mendoj se Manchester do ta marrë atë. Ai është shumë i talentuar dhe lojtarët e adhurojnë e atë”.