Në sport ndodhin gjëra të papritura, jo që dëshirojnë futbollistët por janë momentet kur rriten emocionet.

Në minutën e 84-të, rriten tensione dhe futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka, për një çast humb nervat dhe i turret keq Jesse Lingardit.

Krijohet tollovi të vija anësore, por fatmirësisht e gjithë kjo tollovi përfundoi pa ndonjë incident të madh.

 

Xhaka me Arsenalin pësuan humbje me rezultat 3:1 në Emirates nga Manchester Utd dhe eliminohen nga garat e Kupës së Anglisë.