Është zëri dhe muzika saj që pëlqehet jashtëzakonisht shumë që nga fillimi i karrierës, shkruan Kosovarja

Këngët e saj çdo herë lënë gjurmë në zemrat e publikut

Ajo gjithmonë është e pranishme në ahengje e mbrëmje të ndryshme muzikore, ku përveç muzikës që kultivon përshtypje lë edhe paraqitja e saj me plot sharm e elegancë

Demaku nuk mungon as me postime në rrjetet sociale, madje herë pas here duke treguar edhe jetën luksoze që ajo bën

Në imazhet e fundit që ajo ka shpërndarë shihet se ajo po shijon tej mase pushimet e saj në Maldive edhe pse nuk e ka zbuluar se me kë ka shkuar.