Bleona ka publikuar një fotografi të shkrepur gjatë periudhës së komunizmit.

Këngëtarja ka fotografuar një faqe të një gazete bardh e zi, ku ajo shfaqet me një violinçelë në dorë e rrethuar nga bashkëmoshatarë të saj. Aty, Bleona shfaqet me flokët e shkurtra dhe me balluke.

E nëse nuk do të kishte treguar se në foto është ajo, Bleonën vështirë se do e njihte njeri kur ka qenë fëmijë.

Ndërkohë pasioni i këngëtares për muzikën ka nisur shumë herët dhe këtë e ka pohuar vetë ajo në përshkrimin krah fotos: “Nisi pak si herët. Shtëpia e pionerit!”.