Pas A30 dhe A50, kompania sot shtoi edhe një tjetër telefon në formacionin e tyre: A70.

Pika më e rëndësishme e shitjes së telefonit duhet të jetë ekrani i madh Super-AMOLED me një FHD + (2400 x 1080) prej 6.7 inç dhe një raport rreth 20: 9, i përsosur për shikimin e filmave në lavdinë e tyre të gjerë.

Mbrapa, telefoni ka një konfigurim të trefishtë me një aparat fotografik kryesor 32MP të integruar me një sensor thellësie 5MP dhe një sensor ultra të gjerë 8MP.
Vendosur brenda është një kamera selfie 32MP me një aperturë f / 2.0.
A70 gjithashtu mbështet “Super-Fast Charging” deri në 25W, që është edhe më shumë energji sesa variantet jo 5G të serisë S10 të kompanisë.

Çmimi dhe disponueshmëria nuk janë zbuluar nga Samsung.