Derbi mes Gjilanit dhe Dritës i zhvilluar në stadiumin e Prishtinës “Fadil Vokrri” përfundoi pa gola.

Ishte një lojë e heshtur dhe me pak raste, ajo që vlen të përmendet edhe në këtë ndeshje ishte atmosfera nga tifozët në tribuna.

Pas këtij barazimi Gjilani vazhdon në pozitën e gjashtë me 35 pikë, kurse Drita në vendin e katër me 45 pikë