Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në 20-vjetorin e rënies së vëllait të tij, Shkëlzen Haradinaj, ka bërë homazhe te shtatorja e tij në qendër të Pejës.

Haradinaj ishte i shoqëruar nga djali i Shkëlzenit, Luani, dhe bashkëshortja e tij Anita Haradinaj.