Liverpooli arriti të fitojë ndaj Chelseat me rezultat 2-0 në derbin e javës në Ligën Premier.

Golat për Reds i shënuan Sadio Mane në minutën e 51-të dhe Mohamed Salah në minutën e 53-të.

Në xhiron e radhës skuadra e Jurgen Klopp luan kundër Cradiff, ndërsa ajo e Maurizio Sarrit ndaj Burnleyt.