Një autobus që transportonte turistë gjermanë ka dalë nga një rrugë dhe është përmbysur.

Si pasojë, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kanë gjetur vdekjen të paktën 29 vetë dhe 27 të tjerë janë lënduar.