Rreth mesnatës në hyrje të lagjes Draçevë të Shkupit ka ndodhur një aksident i tmerrshëm.

Në aksidentin e ndodhur mes një automjeti dhe një kamioni jo zyrtarisht mësohet se kanë humbur jetën pesë persona.