Më 5 maj, aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman dhe modelja e njohur shqiptare, Alemda Abazi janë bërë prindër të një djali.

Ajo e ka publikuar në Instagram foton e parë të tyre si familje. Në të modelja shihet më e emocionuar se kurrë, e përlotur.