Milot Rashica e kaloi kombëtaren verdhekaltër në epërsi në minutën e 24-të. Për këtë gol ka reaguar edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

“Kombinim i bukur dhe gol fantastik nga Milot Rashica. Vazhdojmë!”, ka shkruar ai në Facebook.