13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 07:00:23

Rrëzohet avioni në Bullgari, 2 të vdekur

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni të vogël në qytezën Orizare në juglindje të Bullgarisë. Kryetari i Komunës së...

Si pasojë e aksidentit gjetën vdekjen 29 persona, momenti kur autobusi me turistë gjermanë...

Një autobus që transportonte turistë gjermanë ka dalë nga një rrugë dhe është përmbysur. Si pasojë, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kanë gjetur vdekjen...

Fondi për rindërtimin e katedrales Notre Dame arrin në 1 miliard euro, bëhen të...

Stephane Bern, personaliteti i televizorit, i cili ndihmoi në paraqitjen e apelit, ka thënë se: “Caku prej një miliard dollarë është arritur për një...

Miliarderi francez ofron 100 milionë euro për të rindërtuar Katedralen e Notre Dame në...

Një nga familjet më të pasura të Francës iu është përgjigjur menjëherë thirrjeve të presidentit të vendit për të ndihmuar në rindërtimin e katedrales...

Pamjet gjatë dhe pas tragjedisë – çfarë ka mbetur nga Notre Dame në Paris

Një zjarr katastrofik në katedralen e Notre Dame të Parisit ka lënë një komb që mban zi për shkatërrimin e “epiqendrës” kulturore dhe historike...

Pamje nga zjarri që ka kapluar sot katedralen Notre Dame në Paris

Në katedralen Notre Dame në Paris ka shpërthyer një zjarr i madh, kanë njoftuar ekipet emergjente të Francës. Siç raporton Reuters duke u thirrur në...

Të shtëna me armë në Australi, ka të vdekur

Si pasojë e sulmit me armë zjarri pranë një klubi të natës në Melbourne të Australisë, një roje sigurimi ka humbur jetën dhe tre...

Itali, shqiptari gjendet i mbytur në liqen

Një shqiptar 38-vjeç, cili jetonte në Arona të Italisë, humbi jetën dje në ujërat e liqenit Maggiore. Festim Brankollarit u nxor disa orë pas...

Ia ndaluan 2.5 litra qumësht në aeroport, e piu të tërin që të mos...

Tursiti nga Zhengzhou, provinca Henan e Kinës lindore, po mbante një enë prej 3 litrash qumësht në një aeroport në Australi, kur u ndalua...

Ministri Lleshaj zbulon sa euro u grabitën në Aeroportin e Rinasit

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka akuzuar koncesionarin e Aeroportit të Rinasit si përgjegjësin kryesor të grabitjes së ditës së martë të...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...