13 C
Pristina
20 Prill, 2019 - 22:54:36

Ministri Lleshaj zbulon sa euro u grabitën në Aeroportin e Rinasit

Ministri i Brendshëm i Shqipërisë Sandër Lleshaj ka akuzuar koncesionarin e Aeroportit të Rinasit si përgjegjësin kryesor të grabitjes së ditës së martë të...

Alarm për bombë në Parlamentin grek

Athina është zgjuar e alarmuar mëngjesin e së premtes. Mediat greke raportojnë se një telefonues anonim ka thënë se në Parlamentin grek, brenda dhe jashtë...

Tragjedi në Preshevë, treni mbyti një burrë

Nje tren mallrash qe vinte nga Serbia per ne Preshevë (Miratoc) ka goditur një burrë (40 vjecar) duke e lënë të vdekur në vend,...

“Njëri u vra pasi ndaloi tek ura për të shpëtuar shokët – ishte edhe...

Pas grabitjes së bujshme të Rinasit dhe vrasjes së njërit prej grabitësve, ndërsa ende nuk ka një variant zyrtar për ngjarjen, po qarkullojnë shumë...

Aksident në Shkodër, vdesin dy femra

Një aksident i rëndë ndodhi pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Bushat, ku raportohet se dy femra kanë ndërruar jetë. Mësohet se një mjet tip...

May: Dua ta braktisim BE-në në mënyrë të rregullt, sa më shpejt

Kryeministrja britanike Theresa May thotë se i vjen keq që parlamenti britanik nuk ka qenë në gjendje të ratifikojë deri tani marrëveshjen që do...

Një tjetër person mbeti i plagosur gjatë grabitjes në Rinas, zbulohet edhe shuma e...

Detaje të reja zbulohen nga grabitja në Rinas. Shuma e saktë e vjedhur është 8 milionë euro. Përveç vrasjes së Admir Muratajt gjatë momentit të...

Shiu i dendur, përmbytet Vlora

Reshjet e dendura të shiut kanë bërë që disa lagje të Vlorës të përmbyten. Informacionet bëjnë me dije se si pasojë e reshjeve është sjellë...

Grabitet në aeroportin e Rinasit blindi i mbushur me para, dyshohet se një person...

Disa grabitës ende të paidentifikuar kanë grabitur një makinë të blinduar që po transportonte para. Gjatë vjedhjes ka patur të shtëna me armë dhe...

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe një nga themeluesit e PD-së

Është ndarë nga jeta njëri nga themeluesit e Partisë Demokratike si dhe ish-deputet i Vlorës, Abedin Elmazi. Ai ishte njëri nga njëri figurat e...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Samanta publikon klipin e këngës “Ku ma le” me një koreografi...

“Ku ma le” është titulli i këngës më të re të Samanta Karavellës. Tekstin e ka shkruar vet këngëtarja së bashku me Geskon, ndërsa për...