13 C
Pristina
23 Qershor, 2018 - 07:41:16

Pas çlirimit të Mosulit nga ISIS-i 250 mijë banorë kthehen në shtëpi

Ministri irakian i Migracionit, Qassim al-Jaf, deklaroi se në qendër të qytetit të Mosulit janë kthyer 253.000 civilë, raporton Anadolu Agency (AA). Kryeministri i Irakut,...

Macron bisedë telefonike me Princin e Arabisë Saudite Macron bisedë telefonike me Princin...

Princi trashëgimtar i Arabisë Saudite, Mohammed ben Salmane morri një telefonatë nga presidenti francez, Emmanuel Macron, ndërkohë që një krizë e rëndë kundërvë Riadin...

Ronaldo shpërthen në zhveshtore për formën e dobët të Realit

Real Madrid është befasia më e madhe e këtij sezoni në La Liga, ku kampionët që në muajin nëntor kanë mbetur 10 pikë larg...

2.5 milionë franga dëme nga breshri, për dy ditë

Shirat me breshër të kësaj fundjave kanë shkaktuar dëme në sektorin e bujqësisë. Demet vlerësohen aktualisht në rreth 2.5 milionë franga. Sigurimi zviceran nga...

Ka ngrënë deri në 150 banane në javë nuk do ta besoni sesi është...

Një student ka njoftuar se ai i ha çdo javë deri në 150 banane. Dane Nash fillon ditën e tij me 12 banane përpara se...

Nju Jork, shqiptari fisnik gjen portofolin plot me para dhe ia dorëzon të zonjës,...

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka bërë një gjest që rrallë njerëzit e bëjnë. Emigranti shqiptar...

Mogherini dhe Hahn përshëndesin nënshkrimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Bashkimi Evropian përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes dypalëshe për fqinjësi të mirë dha bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Bullgarisë. Hahn dhe Mogherini në një deklaratë të përbashkët...

Bosi i Samsungut dënohet me 12 vjet burg

Prokurorët kërkuan të hënën që Lee Jae Yong, trashëgimtari i kompanisë Samsung, të dënohet me 12 vjet burg për ryshfet dhe akuza të tjera, njoftoi media...

Thoshte se ishte Zot dhe bënte seks me pemën

Një burrë australian nën efektin e drogës është arrestuar pasi bëri seks me një pemë, i tha policëve se është Zoti dhe tentoi të...

Evropa mbyll edhe një portë tjetër

Pas mbylljes së rrugës për refugjatët në Detin Egje, Evropa synon të mbyllë edhe atë në Detin Mesdhe përmes Libisë. Por kjo nuk e...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
3NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Nxehet keq situata, Shpëtim Desku e nxjerrë jashtë emisionit pas këtij...

Këtë javë i ftuar në emisionin n’Kosovë Show, është këngëtari nga Kosova me famë botërore, Ardian Bujupi, Derisa po intervistohej këngëtari Bujupi, një shok i...

Djali i Kadri Veselit kopje e babait