13 C
Pristina
23 Qershor, 2018 - 07:40:33

Ja fjalëkalimet që s’duhen përdorur se vidhen më lehtë

Fjalëkalimi konsiderohet ende nga shumica, më shumë si një pengesë në hyrjen e menjëhershme në një shërbim në internet sesa si një sistem për...

Mogherini dhe Hahn përshëndesin nënshkrimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Bashkimi Evropian përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes dypalëshe për fqinjësi të mirë dha bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Bullgarisë. Hahn dhe Mogherini në një deklaratë të përbashkët...

Reklama më e shtrenjtë që kushtoi 70 milion euro

Besojeni ose jo, ajo ka kushtuar plot 70 milionë euro. Bëhet fjalë për një reklamë për rrjetin e kazinove dhe hoteleve Melco MCE. Këtë herë do...

16 vjeçari gjen i vetëm thesarin e lashtë romak

Një thesar i lashtë romak prej argjendi është zbuluar nga një adoleshent në Skoci. David Hall, nga Livingston i cili është vëtëm 16 vjeç, gjeti...

Në këtë vend turistët zgjohen herët për të zënë shtretërit e preferuar, ndodhin edhe...

Në Gran Canaria të Spanjës, turistët të cilët kanë shkuar për pushime nuk janë të qetë. Në disa pamje të publikuara, ata shihen duke vrapuar...

Gjermania: Marrëveshje historike që sjell perspektiva evropiane

Pas Bashkimit Evropian, të cilët përmes komesarit Johannes Hahn dhe përfaqësueses së lartë Federica Mogherini, marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë...

Burri lejon gruan të bëjë seks me të tjerë për 1 vit

50-vjeçarja Robin Rinaldi do të mund të ishte një grua e përkushtuar në familje gjatë fundjavave, por ajo i kalon këto dy ditë me...

Raketa e Kim Jong-un kalon pranë avionit francez

Më shumë se 330 pasagjerë që po udhëtonin me një aeroplan francez kanë shpëtuar mrekullisht nga një tragjedi e përmasave ndërkombëtare. Një aeroplan i “Air...

SHBA ndalon udhëtimin e amerikanëve për në Korenë e Veriut nga 1 shtatori

Departamenti i SHBA-ve ka thënë që nga 1 shtatori ndalohet udhëtimi i amerikanëve në Korenë e Veriut. Të gjithë shtetasit amerikanë duhet të largohen që...

Trump në bisedime me Rusinë për ta krijuar një grup të sigurisë kibernetike

Moska dhe Uashingtoni janë në bisedime për ta krijuar një grup të përbashkët punës për siguri kibernetike, njoftojnë agjencitë e lajmeve të Rusisë. Agjencia e...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
3NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Nxehet keq situata, Shpëtim Desku e nxjerrë jashtë emisionit pas këtij...

Këtë javë i ftuar në emisionin n’Kosovë Show, është këngëtari nga Kosova me famë botërore, Ardian Bujupi, Derisa po intervistohej këngëtari Bujupi, një shok i...

Djali i Kadri Veselit kopje e babait