13 C
Pristina
23 Prill, 2019 - 04:29:31

Nju Jork, shqiptari fisnik gjen portofolin plot me para dhe ia dorëzon të zonjës,...

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka bërë një gjest që rrallë njerëzit e bëjnë. Emigranti shqiptar...

La gazetaren të mbytej së bashku më nëndetësen, arrestohet danezi

Pronari i një nëndetëseje është akuzuar për vdekjen e një gazetareje suedeze, e cila ndodhej në bordin e anijes së tij para se të...

BE-ja si ndërmjetësuese mes Koresë së Veriut dhe SHBA-së?

Politikanë në Gjermani në sfondin e konfrontimeve verbale mes SHBA-së dhe Koresë së Veriut shprehin shqetësimin e tyre. Partia Socialdemokrate gjermane propozon, që BE-ja...

Iu hoq shamia nga policia, myslimania dëmshpërblehet me 85,000 dollarë

Një qytet i Kalifornisë ka rënë dakord të paguajë 85,000 dollarë për të zgjidhur një padi të ngritur nga një grua muslimane, shamia e...

Obama i rikthehet politikës

Barak Obama, ish president i SHBA, në vjeshtën e këtij viti do t’i rikthehet politikës së brendshme, por demokratët janë të mendimit që këtë...

Trump kërcënon Venezuelën

Presidenti amerikan, Donald Trump ka deklaruar se nuk hedh poshtë mundësinë e opsionit ushtarak për Venezuelën, si përgjigje ndaj eskalimit të situatës politike në...

Vdes burri më i moshuar në botë… 113 vjeç!

I mbijetuari i Holokaustit, Yisrael Kristal, i cilësuar nga Rekordet Guinness si burri më i vjetër në botë vdiq sot në moshën 113 vjeçare, njoftoi media...

Përdhunimi i vajzës së vet i kushton… 12 000 vite burg!

Kuala Lumpur - Një 36-vjeçar malajzian është shpallur fajtor për 626 sulme seksuale ndaj vajzës së tij 15-vjeçare, krim për të cilin mund të dënohet...

Tronditet Japonia: Në centralin bërthamor të Fukushimës gjendet një bombë

Një bombë e pashpërthyer është gjetur në uzinës bërthamore të Fukushima në Japoni. Ajo mendohet të jetë hedhur nga SHBA-ja gjatë Luftës së Dytë Botërore. Bomba...

Tani përdhunimi dënohet, revolucion kulturor në botën arabe

Në botën arabe aktivistet e guximshme luftojnë për të drejtat e grave. Ato kanë arritur suksese të mëdha, veçanërisht në çështjen e përdhunimit. Angazhimi...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Beth Chapman and husband Dog send defiant message on date night...

Beth Chapman and her husband Duane ‘Dog the Bounty Hunter’ remain defiant despite Beth’s battle with the cancer trying to claim her life. The 51-year-old...