13 C
Pristina
19 Korrik, 2019 - 06:01:19

Gjermania: Marrëveshje historike që sjell perspektiva evropiane

Pas Bashkimit Evropian, të cilët përmes komesarit Johannes Hahn dhe përfaqësueses së lartë Federica Mogherini, marrëveshjen për fqinjësi të mirë mes Bullgarisë dhe Maqedonisë...

Organizatat humanitare “injorojnë” Italinë në Mesdhe

Pesë shoqata humanitare që operojnë me anije shpëtimi në Mesdhe kanë refuzuar të firmosin kodin e sjelljes së qeverisë italiane. Anijet e organizatave humanitare luajnë...

Mogherini dhe Hahn përshëndesin nënshkrimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

Bashkimi Evropian përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes dypalëshe për fqinjësi të mirë dha bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Bullgarisë. Hahn dhe Mogherini në një deklaratë të përbashkët...

Në Moskë tre persona janë vrarë në gjykatë

Ministria e Brendshme e Rusisë ka thënë se tre të pandehur janë vrarë dhe të paktën dy të tjerë janë lënduar nga të shtënat...

Shkrimtarja e ‘Harry Potter’i kërkon falje Presidentit Trump

Shkrimtarja e famshme britanike, JK Rowling, i ka kërkuar falje Presidentit Donald Trump, mbi akuzën se kishte injoruar një djalë me aftësi të kufizuara. Autorja...

Venezuel 121 të vrarë në 4 muaj protesta

Kriza politike në Venezuelë mund të thuhet se ka hyrë në një rrugë pa kthim. Analistët ndërkombëtarë shohin atje një Siri të re. Policia ka...

Shmanget përplasja mes dronit dhe aeroplanit mbi Londër

Një avion pasagjerësh arriti te shmangte për pak një përplasje me një dron që i preu rrugën mbi qendrën e Londrës, sipas një raporti. “Airbus...

Turqia mban gjyq masiv për grushtin e shtetit: 500 të dyshuar paraqiten në gjykatë

Procesi më i madh gjyqësor për grushtin e dështuar të shtetit më 15 korrik të vitit 2016 në Turqi, me përfshirjen e rreth 500...

Hague: Britania duhet ta shpëtojë veten nga Brexiti “fatkeq”

Britania është drejt një Brexiti "fatkeq", që mund të shkaktojë çrregullimin më të madh në histori, nëse ministri i Financave, Philip Hammond dështon të...

Biznesmeni varroset për së gjalli, telefonon vëllanë për ndihmë

Një biznesmen rus, i cili u varros për së gjalli në një varrezë në Moskë, telefonoi të vëllain duke iu lutur që të paguante...
20,377FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Heroi i Kosovës flet pas fitores historike – e bën deklaratën...

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani ka folur pas golit të fitores kundër Bullgarisë.Kosova fitoi 3:2 në udhëtim te Bullgaria në Sofje, transmeton InsportiHeroi me...