13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 07:18:41

Personalitetet që ndryshuan botën në shekullin XX: Politikanë, revolucionarë, kriminelë dhe yje

Cili është fjalimi i Martin Luther Kingut që ndërroi Amerikën? Kush ishte njeriu që ka mundur të heq Stalinin nga pushteti? A është Homeini...

Erdogan: Gjermania nuk mund ta frikësoj Turqinë me kërcënime

Presidenti turk Recep Teyyip Erdogan i ka thënë Gjermanisë që nuk do të mund ta frikësoj Ankara-në me kërcënime. Ky reagim i Erdogan vjen pas...

Letra prekëse e vajzës së McCain për sëmundjen e babait

Të mërkurën ishte raportuar se senatori i Arizonës John McCain ishte diagnostikuar me kancer në tru. Teksa shumë mesazhe mbështetje dhe dashurie po mbushnin familjen McCain,...

Trump në bisedime me Rusinë për ta krijuar një grup të sigurisë kibernetike

Moska dhe Uashingtoni janë në bisedime për ta krijuar një grup të përbashkët punës për siguri kibernetike, njoftojnë agjencitë e lajmeve të Rusisë. Agjencia e...

Vriten 28 anëtarë të qeverisë së Assadit

Rebelët sirianë i kanë vrarë të paktën 28 anëtarë të qeverisë siriane dhe forcave aleate të saj në lindje të kryeqytetit sirian, Damasku, njofton...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...