13 C
Pristina
20 Prill, 2019 - 22:52:17

Ndahet nga jeta ish-deputeti dhe një nga themeluesit e PD-së

Është ndarë nga jeta njëri nga themeluesit e Partisë Demokratike si dhe ish-deputet i Vlorës, Abedin Elmazi. Ai ishte njëri nga njëri figurat e...

Gruaja shet djalin e saj për 2.5 mijë dollarë që t’i paguajë borxhet e...

Një grua në Teksas e akuzuar për shitjen e djalit të saj shtatëvjeçar dhe duke planifikuar të shesë edhe dy fëmijë të tjerë për...

Dorëhiqet Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare, Kirstjen Nielsen

Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare, Kirstjen Nielsen, e cila ka zbatuar disa politika kontraverse kufitare të presidentit amerikan, Donald Trump, ka njoftuar për dorëheqjen...

Trump thotë se nuk ka ndryshuar mendim sa i përket kufirit me Meksikën

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka mohuar të ketë ndryshuar mendimin për mbylljen e kufirit SHBA-Meksikë, një ditë pasi përsëriti kërcënimet ndaj Meksikës, nëse ajo...

Infermierja ndërron 5 mijë bebe në spital

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Zimbabve, ku infermierja e sëmurë tashmë me kancer ka rrëfyer mëkatin e saj dhe i kërkon falje Zotit. “Unë...

Do të shembet pallati 28-katësh në Golem

Instituti i Ndërtimit ka hartuar një relacion ku rekomandon prishjen e pallatit 28-katësh në vijën e parë të plazhit në Shkëmbin e Kavajës, në...

Merkel-Obama, takim larg syve të medias

Kancelarja Angela Merkel priti sot ish-presidentin e SHBA, Barack Obama në zyrën e saj në Berlin gjatë udhëtimit të tij të dytë në Gjermani...

Nis procesi i funksionalizimit të aeroportit të ri në Stamboll

Funksionalizimi i Aeroportit Ndërkombëtar të Stambollit pritet përfundojë brenda 45 orëve. Transferimi nga Aeroporti Ndërkombëtar Ataturk, në Aeroportin e ri të Stambollit, i cili ka...

​Turqia goditet nga një tërmet 5.2 ballësh

Një tërmet me intensitet prej 5,2 ballësh sipas Rihterit ka goditur provincën Elazıg në lindje të Turqisë. Sipas Drejtorisë për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave...

Çavushoglu: Blerja e sistemit raketor rus, nuk mund të anulohet

Blerja e sistemeve të mbrojtjes nga raketat S-400 të Rusisë, e cila ka ngritur tensionet me Uashingtonin, është një “marrëveshje e bërë” dhe nuk...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Samanta publikon klipin e këngës “Ku ma le” me një koreografi...

“Ku ma le” është titulli i këngës më të re të Samanta Karavellës. Tekstin e ka shkruar vet këngëtarja së bashku me Geskon, ndërsa për...