13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 06:56:32

Dorëhiqet Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare, Kirstjen Nielsen

Sekretarja amerikane për Siguri Kombëtare, Kirstjen Nielsen, e cila ka zbatuar disa politika kontraverse kufitare të presidentit amerikan, Donald Trump, ka njoftuar për dorëheqjen...

Trump thotë se nuk ka ndryshuar mendim sa i përket kufirit me Meksikën

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka mohuar të ketë ndryshuar mendimin për mbylljen e kufirit SHBA-Meksikë, një ditë pasi përsëriti kërcënimet ndaj Meksikës, nëse ajo...

Infermierja ndërron 5 mijë bebe në spital

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Zimbabve, ku infermierja e sëmurë tashmë me kancer ka rrëfyer mëkatin e saj dhe i kërkon falje Zotit. “Unë...

Do të shembet pallati 28-katësh në Golem

Instituti i Ndërtimit ka hartuar një relacion ku rekomandon prishjen e pallatit 28-katësh në vijën e parë të plazhit në Shkëmbin e Kavajës, në...

Merkel-Obama, takim larg syve të medias

Kancelarja Angela Merkel priti sot ish-presidentin e SHBA, Barack Obama në zyrën e saj në Berlin gjatë udhëtimit të tij të dytë në Gjermani...

Nis procesi i funksionalizimit të aeroportit të ri në Stamboll

Funksionalizimi i Aeroportit Ndërkombëtar të Stambollit pritet përfundojë brenda 45 orëve. Transferimi nga Aeroporti Ndërkombëtar Ataturk, në Aeroportin e ri të Stambollit, i cili ka...

​Turqia goditet nga një tërmet 5.2 ballësh

Një tërmet me intensitet prej 5,2 ballësh sipas Rihterit ka goditur provincën Elazıg në lindje të Turqisë. Sipas Drejtorisë për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave...

Çavushoglu: Blerja e sistemit raketor rus, nuk mund të anulohet

Blerja e sistemeve të mbrojtjes nga raketat S-400 të Rusisë, e cila ka ngritur tensionet me Uashingtonin, është një “marrëveshje e bërë” dhe nuk...

Gjendje e rëndë në Iran si pasojë e vërshimeve, numri i viktimave vazhdon të...

Së paku 62 njerëz janë gjetur të vdekur, si pasojë e vërshimeve të para 15 ditëve. Në provincën Fars janë shënuar 21 viktima, 14 në...

Opozita mbyll protestën në Tiranë

Opozita e bashkuar shqiptare ka mbyllur një tjetër protestë ku kërkuan largimin e kryeministrit Edi Rama. Në mungesë të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha,...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...