13 C
Pristina
19 Korrik, 2019 - 06:05:38

Arrestohet shefi i Fondacionit Anti-Korrupsion të Navalnyt

Drejtori i Fondacionit Anti-Korrupsion të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, është arrestuar në aeroportin Sheremetyevo të Moskës, bëri të ditur një bashkëpunëtor i Navalnyt. Leonid...

Hakerët vjedhin 6 milionë dollarë në Rusi

Disa hakerë kanë arritur që të vjedhin 339.5 milionë rubla (apo 6 milionë dollarë), përmes një sulmi ndaj një sistemi të pagesave ndërkombëtare SWIFT...

Hajdutët rrëmbejnë avionin që po transportonte para

Autoritetet kolumbiane njoftuan se disa hajdutë kanë vjedhur një avion të vogël dhe ikën bashkë me paratë të cilat ndodheshin brenda. Siç theksohet, hajdutët kanë...

Aksidenti që nuk mund të shpjegohet si ndodhi (Foto)

Një aksident tejet i çuditshëm ka ndodhur në një klinikë stomatologjike në California të Amerikës, kur vetura Nissan ka përfunduar duke u ngulitur në...

Norvegjia hap dyert, ofron 4,500 euro në muaj për të punuar në këto profesione

Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka ofruar një...

Zbulohen detajet e operacionit të madh për sjelljen e Bashar al-Asad para drejtësisë

Gazetari i Daily Mail, Ian Birell, zbuloi detajet e një operacioni të madh që synon një gjë, që të sjellë para drejtësisë Bashar al-Asadin....

Ëndrra e Arafatit, Aeroporti i Gazës, i shndërruar në rrënoja

Aeroporti Ndërkombëtar i Gazës, i themeluar 19 vite më parë me përpjekje të liderit palestinez Jaser Arafat, aktualisht është burim pikëllimi për palestinezët me...

Ronaldo shpërthen në zhveshtore për formën e dobët të Realit

Real Madrid është befasia më e madhe e këtij sezoni në La Liga, ku kampionët që në muajin nëntor kanë mbetur 10 pikë larg...

Tregimi tronditës i vajzës: Çfarë na tha 45 minuta para se të ndodhte sulmi

Sulmi i fundi që ndodhi në Las Vegas ma marrë jetën e shumë njerëzve, ndërsa deri më tani janë të lënduar rreth 500 persona. Një...

Erdogan: Nuk kemi nevojë të anëtarësohemi në BE

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon me retorikën e tij të ashpër kundër BE-së. Së fundi ai ka hedhur akuza se BE po strehon terroristët,...
20,377FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Heroi i Kosovës flet pas fitores historike – e bën deklaratën...

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani ka folur pas golit të fitores kundër Bullgarisë.Kosova fitoi 3:2 në udhëtim te Bullgaria në Sofje, transmeton InsportiHeroi me...