13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 07:41:40

BMW me probleme serioze tërheq 1 Milion kerre nga Amerika për shkaqe teknike

BMW njihet si një nga liderët botërorë në prodhimin e kerreve dhe sukseset e tyre nuk kanë fund mirëpo duket se tani kanë hasur...

Nuk ka universitete private në Kosovë të akredituara

Edhe këtë vit asnjë nga bartësit privatë të arsimit të lartë nuk i kanë plotësuar kushtet të akreditohen si universitete, thonë udhëheqës të Agjencisë...

Eurozonë, optimizëm për rritje ekonomike dhe ulje të papunësisë

Norma e inflacionit në Eurozonë mund të jetë më e ulët se ç’parashikohej më parë gjatë viteve në vijim. Por rritja ekonomike dhe papunësia mund...

Kosova, treg i “dallavereve” me naftë

Sektori i derivateve të naftës, i njohur dhe si tregu më fitimprurës në Kosovë, karakterizohet me parregullsi të shumta, që nga importi e deri...

Kosova larg anëtarësimit në Këshillin e Byrove

Anëtarësimi i Kosovës në Këshillin e Byrove nuk duket se do të ndodh shpejt, ngase Kosova ende nuk ka plotësuar edhe disa kushte për...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...