13 C
Pristina
19 Qershor, 2019 - 09:17:02

Banka Botërore: Mbi 17 mijë vende të punës kanë humbur gjatë vitit 2018 në...

Zyra e Bankës Botërore në Kosovë sot prezantoi numrin më të ri të Raportit të Rregullt Ekonomik për Ballkanin Perëndimor, ku me këtë rast...

Mund të jem ‘një fermer i zoti’ : Si u bë milioner ish-kryeprokurori shqiptar

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla transformoi një investim prej 16.3 milionë lekësh në një kapital me vlerë 1 milionë eurosh, përmes transaksioneve me një person të...

Rahovecasit me peticion kundërshtojnë variantin aktual të “Autostradës së Dukagjinit”

Pas kundërshtimeve të njëpasnjëshme, takimeve me qytetarë dhe me ankesa drejtuar institucioneve gjegjëse, sot Këshilli i Banorëve të Rahovecit, i formuar për çështjen e...

Kosova, treg i “dallavereve” me naftë

Sektori i derivateve të naftës, i njohur dhe si tregu më fitimprurës në Kosovë, karakterizohet me parregullsi të shumta, që nga importi e deri...

BMW me probleme serioze tërheq 1 Milion kerre nga Amerika për shkaqe teknike

BMW njihet si një nga liderët botërorë në prodhimin e kerreve dhe sukseset e tyre nuk kanë fund mirëpo duket se tani kanë hasur...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

‘Millions of dollars later, we’re finally home. I get to spend...

“It took us a little while to get pregnant. Luckily, we were the first of our friends to start trying. I wasn’t constantly slapped...