13 C
Pristina
17 Mars, 2018 - 17:45:03

Presidenti Vuçiq paralajmëron: “Kosova dhe nataliteti, janë dy problemet tona më të mëdha!”

Gazeta beogradase “Kurir”, në numrin e saj të sotëm, nxjerr në ballinë paralajmërimin e presidentit të Serbisë Vuçiq, të theksuar pas ceremonisë së hapjes...

Anëtari i KQZ-së: Kadri Veselin nuk e duan as lagjja e tij

Anëtari i KQZ-së nga Vetëvendosja, Adnan Rrustemi ka publikuar disa lista të votimeve të lagjes së kryetarit të PDK-së Kadri Veselit i cili kishte...

“Po të ishte Ramushi mik i Rugovës, ai nuk do e sulmonte familjen Presidentit...

Kryeministri aktual i Kosovës, Ramush Haradinaj, nëpër disa emisione televizive, ka thënë se raportet e tij me ish presidentin historik, Ibrahim Rugova, ishin të...

“Pse u shfry Liburn Aliu ndaj Memli Krasniqit gjatë tensionit në Kuvend”

Interpelanca e kryeministrit Ramush Haradinaj e thirrur me kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje për rastin e vdekjes së Astrit Dehari, është shndërruar në arenë akuzash...

Kush është shqiptari që sfidoi Arkanin me shpatë dhe kali?

I ftuar këtë javë në emisionin “Përrallë me Tupan”, ishte themeluesi i organizatës kulturore artistike “Shqiponjat e Medvegjes”, Selman Rexhepi. Rexhepi tregoi që u kishte...

Leonora ia ‘huq’ keq me stilin, shikoni çfarë ka bërë

Ajo pos për këngët e saj, shquhet edhe për elegancën në ҫdo paraqitje. Leonora tashmë ka deklaruar se është në një lidhje por se kush...

Kur Rexhep Selimi i rrihte deputetët e PDK-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, para disa viteve kishte pasur një përleshje me deputetët e PDK-së, respektivshit me Latif Gashin dhe Bekim Haxhiun. Rrahja...

Pantina tregon nëse e voton Demarkacionin

Deputetja nga radhët e Grupit Parlamentar të Deputetëve të Pavarur (GDP), Shqipe Pantina, ka reaguar pas lakimit të emrit të saj si njëra nga...

Në Kuvend u përleshen, shihni çka bëjnë jashtë deputetët e PDK dhe VV

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës dhe ata të Lëvizjes “Vetëvendosje” janë përfshirë në një përleshje fizike dhe verbale gjatë seancës së sotme parlamentare...

Deputeti i PDK-së tregon fjalët që ia tha deputeti i VV-së

Fjalimi i Ministres së Integrimeve Evropiane në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka qenë shkaktar për ngritjen e tensioneve mes deputetëve të Kuvendit të...
3,882FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8129
CHF
0,8546
GBP
1,1331
SEK
0,0992
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6216
AUD
0,6305

Artikujt e Fundit

Krahu i Molliqajt nuk do të përkrahë rrëzimin e Qeverisë

Thirrjeve të vazhdueshme për ta çuar vendin në zgjedhje dhe për ta larguar Qeverinë Haradinaj nga pushteti, nuk do t’u bashkohen deputetët tashmë të...

Horoskopi ditor, e shtunë 17 mars 2018