13 C
Pristina
23 Qershor, 2018 - 07:44:00

“Libri, maskë e Thaçit për tu paraqitur engjëll te ndërkombëtarët”

Libri i publikuar më biografi për presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, ka zgjuar jo pak reagime. Libri tillë nga media prestigjioze botërore është vlerësuar...

“Nuk po du me ta dhanë fjalën, çka ki që po bërtet” – reagimi...

Seanca e Kuvendit të Kosovës nuk ka kaluar pa përplasje mes nënkryetarit të Kuvendit Xhavit Haliti dhe deputetëve tjerë. Derisa deputetët e opozitës kërkonin ta...

“Na fal, kryeministër, është i njëjti Ramush me sy të nxirë kur…”, ish mjeku...

Liri Loshi, ish- mjek i UÇK-së gjatë luftës, dhe njeriu që ishte si dëshmitar në Hagë, për masakrën në Izbicë, kundër kriminelit Millosheviq, përmes...

Ministrat milionerë të Qeverisë Haradinaj

Agjencia Kundër Korrupsion ka publikuar deklarimet e pasurisë të zyrtarëve shtetërorë. Në listën e deklarimeve mungon vetë kryeministri Ramush Haradinaj, por edhe fytyra të tjera...

Pal Lekaj: Qeveria e Kosovës e ka shpëtuar Kosovën nga një arbitrazh tjetër

Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për projektin e autostradës R6, “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i...

Pamje lufte: Kur serbët plaçkitnin dhe digjnin shtëpitë e kosovarëve

Përveç që na kanë masakruar femijë, gra e pleq, kriminelët serb edhe kanë plaçkitur në Kosovë. Kjo video është dëshmia më e mirë dhe...

Më shumë ‘mbështetës’ asamblisti i VV-së sesa Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, që reagoi mbrëmë për bashkimin e asamblistëve të Vetëvendosjes me ata të LDK-së dhe PDK-së për shkarkimin...

Kurti-Haradinaj: Ju u trashët në opozitë, e shkuat u therët te Thaçi në Qeveri

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pasur një përplasje me liderin e opozitës Albin Kurtin e Vetëvendosjes. Ai ka kërkuar nga Kurti të mos flasë shumë...

Kurti-Haradinajt: edhe dy valë me dalë prej VV-së prapë jemi më shumë se AAK-ja

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës është shndërruar në një debat mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe kryeministrit të Kosovës Ramush...

Albin Kurti: Nëse kryeministri ka etikë duhet të jap dorëheqje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka hapur tryezën me subjekte politike, duke thënë se besojnë se duhet të shkohet në zgjedhje dhe ato...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
3NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Nxehet keq situata, Shpëtim Desku e nxjerrë jashtë emisionit pas këtij...

Këtë javë i ftuar në emisionin n’Kosovë Show, është këngëtari nga Kosova me famë botërore, Ardian Bujupi, Derisa po intervistohej këngëtari Bujupi, një shok i...

Djali i Kadri Veselit kopje e babait