13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:50:21

Amerika nuk mbështet version tjetër të Demarkacionit

Zyrtarë të Ambasadës Amerikane në Prishtinë kanë deklaruar për gazetën “Zëri” se e mbështesin Marrëveshjen për Demarkimin e Kufirit të arritur mes Qeverisë së...

Vehbi Kajtazi tregon detajet sesi u kërcënua me jetë, deputeti i AAK’së mohon gjithçka

Kryeredaktori i Gazetës Insajderi, Vehbi Kajtazi, thotë se është kërcënuar nga deputeti i AAK’së, Bekë Berisha. “Edhe njëherë nëse ma përmend emrin, e pret...

SHPEND AHMETI SHPJEGON RAPORTET E TIJ ME RIKALON

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se i kujtohet pak Ministri aktual i Bujqësisë, Nenad Rekalo, i cili është vënë në shënjestër të...

Trump e merr vendimin e shumëpritur për akordin bërthamor të Iranit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka thënë sot se e ka marrë vendimin për ta tërhequr ose jo SHBA-në nga marrëveshje bërthamore...

PDK’ja ia lëshon VV’së zyrën e grupit më të madh parlamentar në Kuvend

Zyrat e grupeve parlamentare janë bërë shkak i një përplasjeje mes PDK-së e VV-së. Lëvizja Vetëvendosje, si grupi më i madh parlamentar, me 32...

Luftë? SHBA i përgjigjet Koresë së Veriut

Pas deklaratave të Koresë së Veriut, se Shtetet e Bashkuara i kishin shpallur luftë vendit komunist, vjen edhe reagimi i Uashingtonit. Zëdhënësi i Pentagonit Kolonel...

Nuk do ta besoni çfarë ka vendosur Ramiz Lladrovci pas aksidentit ku humbën jetë...

Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij “Facebook”, u ka shprehur ngushëllime familjarëve që humbën më të dashurit e...

Jakup Krasniqi: S’kam çka them për rrahjen e Frashër Krasniqit me Milaim Zekën

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi nuk ka dashur të flas lidhur me rrahjen e deputetëve Frashër Krasniqit e Milaim...

ZYRTARE: Nesër fillon qarkullimi i trenit, i ndaluar që nga 2 gushti

Nga 1 tetori pritet të rinisë qarkullimi në linjat e trenave në Kosovë, qoftë edhe pjesërisht, konfirmojnë zyrtarët në Ministrinë e Infrastrukturës. Ndërprerja e këtyre...

SHPEND AHEMTI NDIHMOI 1910 FAMILJE, 800 MIJË EURO NDIHMË DIREKTE FINANCIARE PËR FAMILJET NË...

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në mandatin e parë shumëfishoi buxhetin për rastet sociale, prej vitit në vit. Duke e parë gjendjen e rëndë ekonomike...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...