13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:50:00

LAJMI I FUNDIT: Zeka “trondit” Ramush Haradinajn, ja çfarë i thotë..

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e NISMA-së, Milaim Zeka ka kritikuar Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, për mospjesëmarrjen e të gjithë ministrave...

Tahiri: PDK-ja në më së shumti komuna shkon në balotazh

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri në një konferencë për media ka thënë mbarëvajtje e procesit zgjedhor është kryesisht e mirë. Ai ka thënë...

Publikohen pamje tjera të rënda nga aksidenti në Komoran ku vdiqen 3 persona, vetura...

Pak çaste pas raportimit për dy aksidente me fatalitet në rrugën Prishtinë-Pejë, afër Komoranit, në rrjete shoqërore janë publikuar pamjet të ndjeshme nga këto...

“Hashim Thaçi do të jep llogari për vrasjen e Adem Jasharit”

Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, i cili ishte edhe ushtarë i UÇK-së thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duhet jap llogari për vrasjen...

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Albin Kurti (Foto)

Policia e Kosovës ka arrestuar tre deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Donika Kadaj- Bujupi dhe Albulena Haxhiu, Arrestimi është kryer me urdhërarrest që e...

Ngushtohet epërsia ndërmjet Arbanit dhe Shpendit, dallimi vetëm në kaq vota

Burimet bëjnë me dije se komisionerët e partive që kanë qenë dje të përfshirë në procesin zgjedhor kanë të dhëna të reja, që bëjnë...

Ja çka shkruajnë mediat serbe për Kadri Veselin dhe seancën e sotme të Kosovës

Mediumi serb N1 ka shkruar për seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës ku pritet të zgjidhet kryesia dhe kryetari. Në një shkrim të N1 thuhet...

Cilin kandidat do e mbështes Zafir Berisha në Prizren?

Kandidati i Nisma për Kosovën për kryetar të Komunës së Prizrenit, Zafir Berisha ka folur për procesin e zgjedhjeve lokale dhe balotazhin që do...

Ekskluzive: Lajm i kobshëm nga Ballist Morina

Çështja e Ismail Morinës, i njohur edhe si Ballisti, ka marrë përmasa panballkanike. Duke qenë se ekstradimi i tij drejt Serbisë, në mendjen dhe...

Bojkoton seancën, Haradinaj me pushime në Shëngjin

Koalicioni PAN, dhe i nominuari i saj për kryeministër i Kosovës, Ramush Haradinaj, e bojkotuan dje seancën e Kuvendit të Kosovës. Teksa deputetët e subjekteve tjera ishin...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...