13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 07:01:40

Kuvendi mban seancë, në rend dite 59 pika

Kuvendi i Kosovës sot do të vazhdoj sot seancën plenare. Sipas njoftimit për media, seanca plenare do të nis në ora 10:00, ku në rend...

Aksident fatal në Shkup, humbin jetën 5 persona

Rreth mesnatës në hyrje të lagjes Draçevë të Shkupit ka ndodhur një aksident i tmerrshëm. Në aksidentin e ndodhur mes një automjeti dhe një kamioni...

Veseli në teatër, sheh shfaqjen e dhimbshme për refugjatët kosovarë

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli së bashku me bashkëshorten e tij Violetën, kanë shkuar në Teatrin Kombëtar për ta parë shfaqjen “Bryma e vdekjes”. Postimi...

Humb kontrollin e automjetit, përfundon në kanal 44-vjeçari nga Kosova

Shtetasi nga Kosova, Dashamir Xh. (44) është aksidentuar sot pasdite teksa lëvizte me automjetin e tij në aksin kombëtar Berat-Lushnje, pranë fshatit Poshnje. Ai humbi...

Uran Ismaili, zgjidhet kryetar i degës së PDK-së në Prishtinë

Në Kuvendin Zgjedhor të degës së Partisë Demokratike të Kosovës, në Prishtinë, me pjesëmarrjen e udhëheqësve të lartë, Enver Hoxhaj, zv. Kryetar i PDK-së,...

Pacolli ka dy lutje para rifillimit të dialogut me Serbinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë dy lutje për spektrin politik në Kosovë në prag të fillimit...

Vetaksidentohet një veturë në Zahaq të Pejës

Një veturë është vet-aksidentuar sot rreth orës 16:00 në fshatin Zahaq të Pejës. Si pasojë, vetura është rrokullisur. Nuk dihet nëse ka të lënduar. Vetura, e...

Limaj për ndalimin e zyrtarëve serbë të Qeverisë së Kosovës: BE të mos tolerojë...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, njëherësh bashkëdrejtues i Delegacionit Shtetëror për Bisedime me Serbinë, ka reaguar pas ndalimit të zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës...

Kastrati: Së shpejti fillon ndërtimi i shtëpisë për të moshuarit në Suharekë, në vlerë...

Drejtuesi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati ka njoftuar se gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit do të fillojë ndërtimi i shtëpisë...

Thaçi: Gërmadhat kufitare Kosovë-Shqipëri duhet të hiqen përgjithmonë

Presidenti Thaçi gjatë kthimit për në Kosovë ka komentuar sërish kufirin Kosovë-Shqipëri, i cili ka thënë se duhet të hiqet, sepse është vendosur jashtë...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...