13 C
Pristina
19 Nëntor, 2018 - 13:49:41

Milaim Zeka tregon informacionet se kush e shkaktoi aksidentin e mbrëmshëm

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka shkruan në Facebook se ka informacione që shoferët e eskortës së ambasadores turke e kanë shkaktuar aksidentin. Mirëpo,...

Aktakuza e Thaçit ndaj Haradinajt: Shkeli Kushtetutën, rrezikoi Sigurinë, s’po i jep para Ekipit...

Hashim Thaçi e ka çuar përpara idenë e tij për rrëzimin e Ramush Haradinajt. Ka thënë se Qeveria udhëhequr prej tij e ka shkelur...

gjykatë: Të marteve dhe të premteve mos më ngucni

Hysri Peqani, i njohur si mjeku popullor Burdushi është paraqitur sot në gjykatë në seancën ku u diskutua për masën e sigurisë që duhet...

Familjarët: Eskorta e ambasadores turke i vrau katër veta

Familjarët fajësojnë eskortën e ambasadores turke si shkaktar të aksidentit Elfete Rashiti, 65 vjeçarja e aksidentuar mbrëmë në Mramor, u varros sot në varrezat e...

Flet njeriu që i shpëtoi atentatit: SHIK-u ka qenë dhe mbetët organizata më e...

Për vite me radhë është përfolur për organizatën kriminale me emrin e quajtur SHIK. Kjo organizatë dyshohet se ka kryer krime nga më të tmerrshmet...

Ish-deputeti i Kosovës: Politikanët janë turpi i Kosovës që po mundohen ta shesin Majlinda...

Ish-deputeti i Kosovës, Adem Salihaj e ka ngritur në qiell, mbretreshën e xhudos në Kosovë, Majlinda Kelmendin. Salihaj, thotë se, Majlinda Kelmendi ishte dhe mbetet...

Pamje nga momenti kur Policia ia konfiskon armën ish-deputetit të Kosovës

Rubrika “Policia” e emisionit “Drejtësia në Kosovë” këtë javë solli pamjet ekskluzive të konfiskimit të katër armëve pa leje në Prishtinë. Mbrëmjen e 23 tetorit,...

Befason prezantuesi i njohur: Burdushi më ofroi 10 mijë euro për…

Policia e Kosovës, gjatë ditës së djeshme e arrestoi mjekun popullor Hysni Peçani, i njohur si Burdushi. Burdushi, akuzohet për katër veprimtari të jashtëligjshme, të...

Thaçi tregon kush e ndërmjetësoi takimin me Putinin në Paris

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për takimet me liderët botërorë: Donald Trump, Angela Merkel, Emmanuel Macron, Vladimir Putin e të tjerë. Thaçi në...

Kjo është “thembra e Akilit” që po e kërkon Serbia në këmbim të njohjes...

Profesori Binak Maxharraj ka komentuar për “Bota sot” deklaratën e Ministrit të Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, i cili ka thënë...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
3NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Koalicioni parazgjedhor LDK-LVV i domosdoshëm, ky duhet me qenë kryeministër

Profesor Dr. Binak Maxharraj thotë së një koalicion parazgjedhor LDK-LVV është i domosdoshëm. Ai thotë se për ta çuar PDK-në në shtëpi duhet një koalicion...