13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 06:59:45

Kërcënohen me jetë Thaçi, Kurti, Ahmeti e Tërnava (Foto)

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe i pari i bashkësisë islame, Naim Tërnava, janë kërcënuar publikisht, me anë të...

Erdhi nga Gjermania për pushime në Kosovë, por ajo çka i ndodhi mergimtarit nga...

Në fshatinë Korroticë e Epërme, të Drenasit një femër ka raportuar se në rrethana të panjohura vetura e saj me targa gjermane është përfshirë...

Gjendje e jashtëzakonshme në trafik – 16 të vdekur për një muaj

Aksidentet e shumta me fatalitet kanë krijuar një gjendje të jashtëzakonshme në komunikacionin rrugor, thonë autoritetet e rendit. Vetëm gjatë muajit korrik të këtij viti...

Kurti: Vetëvendosje nuk e voton Kadri Veselin për kryetar të Kuvendit

Albin Kurti, i nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje është regjistruar sot si deputet i Kuvendit të Kosovës dhe do të jetë në shërbim...

Trendi i dasmave me helikopter rikthehet në karaçevë

Viteve të kalarua ishin bërë sensacion dasmat luksoze në të cilat nusja dhe dhëndëri aterojnë në dasmë përmes helikopterit. Fillimisht ishin bërë me helikopter fillimisht...

Askush nuk mund ta kuptoj Labinot Tahirin: E mohon votën për Veselin, edhe pse...

Derisa mediat kanë raportuar se deputeti i Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri ka thënë se do ta votojë Kadri Veselin për kryetar të...

Haradinaj nuk tregon nëse i ka numrat për formimin e Qeverisë

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, pasi ka dhënë nënshkrimin e tij për t'u regjistruar si deputet i Kuvendit të Kosovës për legjislaturën e ardhshme,...

A është i denjë Ramush Haradinaj për të udhëhequr me vendin? Flet Albin Kurti

Kandidati i Lëvizjes “Vetëvendosje” për kryeministër, Albin Kurti, në një intervistë dhënë gazetës “Zëri”, ka folur edhe për kundërkandidatin e tij, Ramush Haradinaj. Kurti ka...

Rugova: E shoh shumë larg koalicionin LDK- VV

Deputeti i zgjedhur i LDK-së, Naser Rugova ka theksuar se ai e sheh shumë larg koalicionin ndërmjet VV-së dhe partisë së tij. Ai ka thënë...

Kjo është e “vërteta” e shkuarjes së Ramush Haradinajt dhe Kadri Veselit tek Behgjet...

Këshilltari i Behgjet Pacollit, Jetlir Zymberaj ka dematuar lajmin se gjatë natës së sotme drejtuesit e PAN-it, Kadri Veseli e Ramush Haradinaj kanë shkuar...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...