13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:46:12

A dini çfarë ndodh nëse e vendosni një limon afër shtratit tuaj

Të gjithë e dinë se limonët janë tepër të mirë për shëndetin për shkak të sasisë së lartë të vitaminës C që i posedojnë. Limonët...

NUK KA GJË TË KEQE: Ja përse duhet lejuar mashkullin të shikojë femra...

Shkenca konsideron që shikimi i femrave të tjera është veprim i patëkeq dhe që “incizimi” i tij me anë të shikimit shkakton hidhërim dhe...

A e keni ditur çfarë është kjo kokërr e vogël në kikirik? Fjala është...

Kur hani kikirikë, ju njëkohësisht hani edhe diçka dukshëm të pabesueshme. Nëse ndonjëherë keni ndarë kikirikun përgjysmë për së gjati, me siguri keni vërejtur një...

Vini lugën në gjuhë dhe për 60 sekonda do të dini a jeni i...

Mos i shmangni kontrollet e rregullta të shëndetit tuaj, mund t’jua shpëtojnë jetën. Të gjithë ne e dimë sa është e rëndësishme të verifikojnë gjendjen...

A është e dëmshme gëlltitja e pastës së dhëmbëve?

Qoftë nëse është aksident, apo për shkak se ju pëlqen shija, ose ndoshta vetëm dëshirojnë të shohin çfarë ndodh, ndonjëherë njerëzit – kryesisht fëmijët...

Gjendet mënyra e përmirësimit të kujtesës deri në 30 për qind

Një ekip hulumtuesish nga Universiteti i Kalifornisë së Jugut zhvilloi “proteza të kujtesës”, impiante të cilat mund ta përmirësojnë kujtesën njerëzore. Zbulimi i tyre u...

Deri në ferr dhe kthim prapa: Tregime të tmerrshme të njerëzve të cilët theksojnë...

Personat të cilët theksojnë që personalisht kanë parë ferrin kanë vendosur që t’i ndajnë përvojat e tyre të tmerrshme me njerëzit e tjerë. Gjatë rasteve...

Pas një viti kupton se ka fituar 24 milionë dollarë në lotari

Një 68-vjeçar nga Nju Xhersi i ka treguar një televizioni lokal se ka zbuluar të ketë fituar 24,1 milionë dollarë të lotarisë së Nju...

Nusja dhe dhëndri vallëzuan për herë të parë në dasmën e tyre, e vazhduan...

Kohëve të fundit është bërë trend që çiftet gjatë martesës së tyre të bëjnë diçka më ndryshe, që do t’ju mbetet në kujtim gjatë...

Në spitalin e Kukësit “vizitohen” edhe dhitë e kecat (Foto)

Ndryshimet atmosferike dhe rënia e temperaturave kanë ndikuar në shfaqjen e virozave gripale dhe shtimin e rasteve ku pacientët kërkojnë ndihmën e mjekëve. Por në...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...