13 C
Pristina
20 Janar, 2019 - 17:50:51

Kosova s’ka veç veteranë por edhe heronj të rremë

Dy ditët e fundit u diskutua për ditëlindjen e Adem Jasharit, një njeri i rëndomtë që u shpall hero nga shoqëria jonë patriarkale. Por, pse...

E ardhmja e bazuar në evidencë nga Leunorë Krasniqi antare e QHPSM-së

Sot në hotel Sirius është mbajtur eventi EBF (Evidence Based Future II), ku organizator ka qenë Qëndra për Hulumtime Psiko – sociale e Mjeksore...

Maxhuni: Limaj dhe NISMA faktor unifikues për tema nacionale

Kryetari i Rinisë së NISMA Socialdemokrate, Albert Maxhuni, në rrjetin social Facebook, ka shkruar se në Kosovë për herë të parë një subjekt politikë...

Videoja që po bën xhiron në botë, gruaja pas Putinit vjedh medaljen dhe e...

Në kohën kur të gjithë ishin mes të forta teksa ndiqnin kurorëzimin e kampionëve të botës në Rusi, jo të gjithë ishin të vëmendshëm...

Pse prindërit nuk i duan femijët e tyre vajza?

Femija vajze, ne shoqerine tone nuk ka kurrfare vlere, dhe ate nuk e duan aspak. Por, pse ata nuk i duan ato, kur ajo lindet...

Haradinaj shkon në vendin ku po kërkohen policët e zhdukur

Kërkimet për dy policët e zhdukur nga aksidenti i së shtunës po vazhdojnë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka vizituar vendin ku po bëhen kërkimet...

Policia: Po i vazhdojmë kërkimet për dy policët e zhdukur

Po vazhdojnë kërkimet për gjetjen e dy pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, Malsor Dashi dhe Armend Trena, të zhdukur të shtunën mbrëma pas një...

Ju që jeni kundër Ramushit keni ardhë në tokat shqiptare me deve nga Azia

Gani MEHMETAJ Të gjithë shqiptarët në Dardani, Maqedoni, Mal të Zi, Preshevë e Bujanovc, e dinë prejardhjen e tyre katolike, sipas trungut familjar nga Hasan...

‘Nana’ e kriminelëve!

Publicisjta e njohur, Kimete Berisha përmes një shkrimi në profilin e saj në postim ka përmendur presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministrin e Kosovës,...

Orientimi politik i NISMA Socialdemokrate

Nga: Albert Maxhuni Orientimet politike tashmë të gjitha partitë i kanë zyrtare, mirëpo deri më sot NISMA Socialdemokrate është e vetmja parti e orientimit të...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Thaçi thotë se edhe Rusia përkrah marrëveshjen Kosovë-Serbi që përfshin shkëmbimin...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të gjatë për agjencinë austriake të lajmeve ‘APA’, ka folur për marrëveshjen finale me Serbinë. Ai ka...