13 C
Pristina
20 Janar, 2019 - 17:47:11

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet si një nga recetat...

Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet...

Ndoshta tingëllon si diçka që mund ta provoni vetëm në qendrën Spa, mirëpo përvojën e këtillë aromatike lehtë mund ta krijoni edhe në banjën...

“Mos i përqafoni fëmijët e huaj” : Mesazhi prekës nga prindërit që humbën beben...

Presley dhe Elias Trejo nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, po i paralajmërojnë të tjerët që të mos i përqafojnë fëmijët e huaj, pasi...

E dini përse ju qëndrojnë gjithmonë duart e ftohta? E zbuloni këtu

Shpesh ndodh që njerëzit ankohen se duart e tyre janë të ftohta edhe kur nuk janë në një mjedis të ftohtë. Ky nuk është një...

Kondicioneri mund t’ju shkatërrojë shëndetin, këto janë sëmundjet që shkakton

Ajri i kondicionuar është një lehtësim që na mirëpret kudo në verë: në zyrë, në supermarket, në autobus, në makinë dhe në shtëpi. Megjithatë, duhet...

Sëmundja e tmerrshme nuk ndalet… ekspertët paralajmrojnë rikthimin e SIDË-s

Ekspertët po paralajmërojnë për rrezikun e rikthimit të SIDË-s, në se qeveritë dhe komunitetet nuk mbeten të fokusuara dhe të përkushtuara që t’i japin...

A e keni ditur rëndësinë e konsumimit të qumështit me mjaltë?

Kombinimi i mjaltit dhe i qumështit përdoret në ushqim por edhe në kozmetikë, gjë që flet mjaftueshëm për vlerat, por edhe për bashkimin ideal...

Alarmi i mjekëve: Deri në moshën 6 vjeçare mbajini fëmijët larg telefonit

Deri në moshën 6 vjeçar fëmijët nuk duhet të përdorin telefonin. Mjekët okulistë apelojnë prindërit që të mos i lejojnë fëmijët të qëndrojnë para ekranit...

Dushi i ngrohtë ka efekte pozitive më tepër se ecja për 30 minuta

Hulumtimet e fundit kanë treguar se dushi i ngrohtë ka efekte pozitive në mënyrë të barabartë në trup, si dhe një ecje prej 30...

20 viktima nga sëmundja: Alarm nga virusi i Nilit Perëndimor

Virusi i Nilit Perëndimor po kthehet në shqetësim serioz për kontinentin. Rreth 20 të vdekur numërohen në vendet e rajonit dhe Itali. Mbi 200...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Thaçi thotë se edhe Rusia përkrah marrëveshjen Kosovë-Serbi që përfshin shkëmbimin...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë të gjatë për agjencinë austriake të lajmeve ‘APA’, ka folur për marrëveshjen finale me Serbinë. Ai ka...