13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:34:18

IKShP: Vaksinoni fëmijët, ta shuajmë epideminë me fruth

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se duke analizuar situatën epidemiologjike me fruth në Kosovë, Komiteti Nacional për Sëmundje Ngjitëse dhe...

AUTIZMI!!! Cdo prind duhet te lexojë !

9 Shenjat që vogëlushi juaj mund të ketë autizëm Statistikat e fundit tregojnë se 1 në 68 fëmijë tani, janë duke u diagnostikuar me autizëm....

Si të ulim tensionin e gjakut ne 30 sekonda

Kur ne jemi të ngarkuar fizikisht ose me shumë stres, enët e gjakut janë të shtrënguar, muskujt janë të tensionuar dhe presioni i gjakut...

Bletët mund të zbulojnë kancerin (Foto)

Kafshët kanë qenë gjithmonë të njohura për shqisën e të nuhaturit e cila është më e formuar se sa tek njerëzit. Shumë kafshë dallojnë tërmetin...

Shqiptarët të zhytur në depresion? Shifrat e këtij viti janë shqetësuese

Në Nice të Francës, në qershor të 2016-ës, kur kamioni i drejtuar nga shtetasi tunizian goditi turistët, mes tyre kishte edhe shqiptarë. “Njerëzit vraponin nga...

Flokët e lagur mund të shkaktojnë migrenën dhe paralizën e fytyrës

Flokët e lagur ashtu siç mund të ndikojnë në shfaqjen e migrenës mund të shkaktojnë infeksione dhe sinusitin. Këto janë sëmundje të cilat shkaktojnë...

Ja si ju ndihmon seksi që të mos sëmureni këtë dimër

Mënyra më e mirë për ta forcuar sistemin tuaj imun dhe për të qëndruar larg ftohjes dhe gripit këtë dimër është duke bërë seks. Nuk...

Meshkuj, këto ushqime ju bëjnë më tërheqës

Dietat mund të bëjnë mrekulli – jo vetëm për fizikun, për atë se si mendoni, por edhe për bilancin e hormoneve. Konsumoni produkte te caktuara...

Vitamina B3 në vend të antibiotikëve

Dozat e larta të vitaminës B3 ose nikotinamideve në masë të madhe rrisin aftësinë e sistemit të imunitetit për të krijuar antitrupa, duke përfshirë...

Stresi i prek më pak shefat

Sa më lart në shkallën e hierarkisë, më pak stres keni, thonë shkencëtarët nga universitetet prestigjioze Harvard dhe Standford Pavarësisht besimin të përhapur, dhe të...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...