13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:36:46

Nëse shikoni këtë vizë të bardhë tek mishi i pulës, mendohuni dy herë para...

Trupi njerëzor konsumon mish më shumë se kurrë, sepse mishi i pulës është një burim i njohur i proteinave. Por duhet të dini...

MAGJI E NATYRËS: E dini VËRTET çfarë është kjo pjesëz ngjyrë e trëndafiltë në...

A e dini përse shërben pjesëza e trëndafiltë në këndin e syrit? Kur flasim për strukturën e syrit të gjithë e dimë për nocionet kokërdhoku...

Shtatë shkaqet e sterilitetit

Për sterilitetin e bashkëshortëve mund të flitet vetëm nëse shtatzënësia nuk ndodh pas dy viteve të marrëdhënieve të rregullta seksuale pa mjete kontraceptive. Nëse...

Një virus mund të përhapet me shpejtësi e bota nuk është gati për të!

Infeksionet e rrezikshme për jetën mund të përhapen më shpejt dhe më paparashikueshëm se kurrë. Si pasojë, një pandemi e re do të arrinte...

Scrub me kafe për fytyrë që shkëlqen

Përbërësit janë vetëm dy: 1 lugë gjelle kafe 1 lugë gjelle vaj kokosi Përzieni kafen dhe vajin e kokosit mirë derisa të krijohet një masë homogjene dhe...

Këto janë ushqimet magjike, luftojnë kancerin

Kemi dëgjuar shpesh që brokoli dhe hudhra janë dy nga produktet më të mira dhe të shëndetshme që ne mund të konsumojmë kohë pas...

Jeta në fshat mundëson shëndet më të mirë për fëmijët

Rritja në fermë apo në fshat mund t’i mbrojë fëmijët nga astma dhe alergjitë e ndryshme, kanë gjetur hulumtuesit. Hulumtimi ka zbuluar se rritja në...

E tmerrshme! Pas këtij lajmi nuk do e lejoni më macen t’u afrohet

Janese Walters, një grua nga Ohio, e adhuronte kohën e kaluar me macen e saj dhe madje e lejonte vazhdimisht ta lëpinte. Për fat...

Pini ujë me xhenxhefil për të shëruar këto sëmundje

PËRMIRËSON QARKULLIMIN Xhenxhefili pastron gjakun dhe hedh helmet jashtë trupit. Për qarkullim të mirë dhe gjak të shëndetshëm, përzieni 5 litra ujë dhe 50 gr...

Përse, po e përdorin qumështin e gomarit?

Jemi mësuar ta përdorim vetëm për punë, ndërsa emri i kësaj kafshe përdoret shpesh edhe për tallje. Por orniotologu malazez, Darko Saveljiç ka bërë një...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...