13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:35:10

Përse qepët ju bëjnë të qajnë? Cilat metoda ju ndihmojnë ta ndaloni këtë dukuri?

Edhe njerëzit më të ‘ngurtë’ janë treguar të ‘ligë’ para forcës magjike të qepës, e cila bën që të gjithë njerëzit të qajnë. Nuk ka...

MAGJI E NATYRËS: E dini VËRTET çfarë është kjo pjesëz ngjyrë e trëndafiltë në...

A e dini përse shërben pjesëza e trëndafiltë në këndin e syrit? Kur flasim për strukturën e syrit të gjithë e dimë për nocionet kokërdhoku...

Si duhet përdorur pjesa e gjelbër dhe e bardhë e qepës së njomë?!

Qepët e njoma mund të shijojnë jashtë mase, por shkakton shpesh pak konfuzion, dhe mes shefave më të mirë. Qepët e njoma i japin...

Pilulat dietike të blera online i marrin jetën 21 vjeçares

Eloise Aimee Parry 21 vjeç, nga Shreësbury ndërroi jetë për shkak të përdorimit të pilulave të blera online. Ajo u shtrua në spital, por...

Shokuese/ Çfarë ndodh nëse flini më pak se 6 orë

Disa persona bien për të fjetur në orë të vona të natës për shkak të angazhimeve të ndryshme. Të gjithë mund ta bëjnë diçka...

Arsyeja pse ju kurrë nuk duhet ta hidhni lëngun e turshive

Lëngu i turshive është një burim tepër i rëndësishëm i elektroliteve, antioksidantëve dhe ushqyesve. Ajo është e lehtë për ta bërë pjesë të dietës...

Letra prekëse e David Cameron: Çfarë mësova nga sëmundja e rrallë e djalit tim

Ish-kryeministri Britanik, tregon për sindromën e djalit të tij, i cili vdiq kur ishte vetëm 6 vjeç dhe impenjimin e tij në sëmundjet e...

Karotat – Mrekullia e natyrës

Të mira për sytë Karotat janë të jashtëzakonshme për sytë dhe kjo falë sasisë së madhe me beta karoten e cila në mëlçi shndërrohet në...

Pasi ta lexoni këtë, nuk do ta përdorni më CELULARIN në TUALET!

Thuajse të gjithë njerëzit e marrin celularin me vete kur shkojnë në tualet. Por, kjo është një shprehi tejet e rrezikshme. Duke e marrë...

Dieta magjike me ujë, gjysmë kilogrami më pak në ditë

Nëse keni një ngjarje të rëndësishme së afërmi dhe e ndjeni të nevojshme ta keni trupin më në formë se kurrë, atëherë ne kemi...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...