13 C
Pristina
19 Nëntor, 2018 - 13:51:14

E pabesueshme, por e vërtetë: Humbni pesë kg peshë, por që të mos lëvizni...

Shkencëtarët kanë vërtetuar që mund të humbni peshë vetëm nëse imagjinoni për ushtrimet. Krijimi i pasqyrës mendore është teknika të cilën sportistët profesionistë tashmë e...

Doni të humbisni peshë shpejt? Dietologët sugjerojnë vetëm këto ushqime!

Një dietë e ekuilibruar është komponenti kryesor i një jetese të shëndetshme. A është e mundur të shijoni ushqimin dhe të mos shtoni në peshë?...

Lërini fëmijët zbathur, sepse ndihmon…

Fëmijët duhet të qëndrojnë zbathur më shpesh. Qoftë në natyrë, ashtu edhe në shtëpi, qëndrimi zbathur ndihmon shumë edhe në zhvillimin motorik të trupit....

Ai e shëroi diabetin pa asnjë ilaç, duke përdorur këtë pije!

Ky djalosh ishte i tronditur për të mësuar se nivelet e glukozës në gjak e tij ishin të larta! Mjeku tha se pankreasi i tij...

Xhirim i rrallë: Kështu përhapet kanceri në organizëm

Këtë xhirim me siguri nuk e keni parë kurrë deri tani. Shikoni, të zmadhuar, se si kanceri përhapet nëpër organizëm. Kanceri është një ndër sëmundjet...

Kujdes! Heqja e qimeve nga hunda mund të na lë të vdekur në vend

Duket se disa gjëra të cilat në përditshmëri nuk u kushtojmë aspak vëmendje nga ana shëndetësore, mund të rezultojnë fatale për ne. Shpesh mjekët janë...

Vajzë apo djalë? Zbulo se çfarë gjinie është bebi juaj pa shkuar tek mjeku,...

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta mund të përcaktojë nëse prisni djalë apo vajzë. Nëse shtoni në...

E pini çdo ditë dhe është pija më vdekjeprurëse, mund t’ju vras në më...

Në ditët e sotme ka shumë produkte që janë të konservuara dhe përmbajnë kimikate të shumta dhe ngjyrues. Ato shkaktojnë një sërë dëmtimesh në trupin...

Zbulohet sëmundja e tmerrshme, që vjen nga celulari

Një grup shkencëtarësh nga Hong Kongu thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re mjaft të përhapur në gjithë globin e cila mund të...

Përfitimet shëndetësore të kumbullave

Kumbullat janë ndër frutat më të preferuara të kësaj stine. Ato janë shumë të mira për kapsllëkun dhe problemet me tretjen. Duke qenë se...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
3NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Koalicioni parazgjedhor LDK-LVV i domosdoshëm, ky duhet me qenë kryeministër

Profesor Dr. Binak Maxharraj thotë së një koalicion parazgjedhor LDK-LVV është i domosdoshëm. Ai thotë se për ta çuar PDK-në në shtëpi duhet një koalicion...