13 C
Pristina
20 Maj, 2019 - 06:58:58

Dy gjëra që nuk duhet t’i bëni para gjumit

Për një gjumë të mirë, është shumë me rëndësi që të dini çfarë të bëni e çfarë jo pak orë para se të shkoni...

Njerëzit që nuk durojnë zhurmat e të tjerëve kur hanë dhe pinë, janë gjeni!

Urren zhurmat, kafshatat e zhurmshme dhe përplasjet e buzëve që shumë vetë bëjnë kur hanë? Me shumë mundësi të duken të bezdisshme edhe personat që...

Arsyet pse duhet të zgjoheni herët

Të zgjuarit herët është një prej faktorëve kryesorë të mirëqenies trupore e jo vetëm. Sipas studimeve, të flini mirë gjatë natës e të zgjoheni...

Ata që e shtyjnë alarmin janë më inteligjentë më kreativë dhe më të lumtur

Opsioni për shtyrjen e alarmit në përgjithësi ka një reputacion të keq. Personat që e përdorin këtë opsion shpeshherë emërtohen si dembelë dhe të padisiplinuar,...

Përziejini këta përbërës me njëri-tjetrin dhe thoni lamtumirë kësaj sëmundjeje

Një recetë mijëravjeçare na vjen nga kinezët, recetë e cila ndihmon në uljen e kolesterolit në gjak dhe që konsiderohet si një nga recetat...

Kurrë nuk do t’ju kujtohet, por ndihmon shumë: Përse të gjithë në banjë duhet...

Ndoshta tingëllon si diçka që mund ta provoni vetëm në qendrën Spa, mirëpo përvojën e këtillë aromatike lehtë mund ta krijoni edhe në banjën...

“Mos i përqafoni fëmijët e huaj” : Mesazhi prekës nga prindërit që humbën beben...

Presley dhe Elias Trejo nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, po i paralajmërojnë të tjerët që të mos i përqafojnë fëmijët e huaj, pasi...

E dini përse ju qëndrojnë gjithmonë duart e ftohta? E zbuloni këtu

Shpesh ndodh që njerëzit ankohen se duart e tyre janë të ftohta edhe kur nuk janë në një mjedis të ftohtë. Ky nuk është një...

Kondicioneri mund t’ju shkatërrojë shëndetin, këto janë sëmundjet që shkakton

Ajri i kondicionuar është një lehtësim që na mirëpret kudo në verë: në zyrë, në supermarket, në autobus, në makinë dhe në shtëpi. Megjithatë, duhet...

Sëmundja e tmerrshme nuk ndalet… ekspertët paralajmrojnë rikthimin e SIDË-s

Ekspertët po paralajmërojnë për rrezikun e rikthimit të SIDË-s, në se qeveritë dhe komunitetet nuk mbeten të fokusuara dhe të përkushtuara që t’i japin...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

Kelmendi thotë se e kupton Flora Brovinën sa i përket fotografisë...

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ramiz Kelmendi nëpërmjet një shkrimi në Facebook ka thënë se e kupton deputeten e PDK-së, Flora Brovina se...