13 C
Pristina
16 Janar, 2019 - 12:46:39

Rozmarinë dhe alkool; eleminoni celulitin dhe venat varikoze në shtëpi (Foto)

Celuliti formohet qoftë për shkak të vështirësive të qarkullimit të gjakut, qoftë prej sistemit limfatik. Karakterizohet nga formimi i topthave yndyrore që, në lëkurë,...

Kishte dhimbje veshi, ajo çka i nxjerr mjeku shqiptar do t’ju shokojë (Video)

Një paciente që ankohej nga dhimbja e veshit ka shkuar në Spitalin Amerikan të Tiranës për një vizitë, por ajo që ka zbuluar doktori...

Liberta Spahiu në një nga pozat më provokuese të saj (Foto)

Prezantuesja e njohur Liberta Spahiu shquhet për elegancën dhe linjat trupore. Në çdo paraqitje të saj, ajo duket bukur dhe ekstravagante, teksa muajve të fundit,...

Kështu ndikon kafeina në trurin tuaj

Kafeina është substanca më e përdorur në botë. Por a e dini se si ndikon në trurin tuaj kjo substancë? Ju veçse e dini se...

Ilaçin e tiroides e keni në shtëpi, thjesht nuk e keni ditur!

Sëmundjet e gjëndrës tiroide prekin rreth 200 milionë njerëz në botë, siç njofton Fondacioni i Thyroid of Canada.   Ka trajtime të ndryshme dhe medikamente për...

Mos i injoro: Këto shenja mund të zbulojnë që në trupin tuaj zhvillohet kanceri!

Kanceri është sëmundje shumë e rëndë. Madje edhe format e zbulimit të cilat konsiderohen ndër më të mirat, si p.sh. testet dhe kontrollet rutinë...

22 këshilla për t’i shpëtuar mbytjes në det

ë dysheku ajri, krahëzave apo kamardareje të pa çertifikuar si mjet shpëtimi 11-Mos merrni në varkë të mitur pa jelekë shpëtimi 12-Mos i ndani sytë nga...

Ekspertët: Mendimi pozitiv jua rritë jetëgjatësinë

Personat të cilët e shohin vetën si jo të shëndetshëm janë më të rrezikuar nga vdekja e parakohshme pavarësisht sa aktivë janë në të...

A është përdorimi i tamponëve zgjedhje e sigurt?

​Mbase mund të keni dëgjuar se tamponët nuk janë aq të përshtatshëm sa i përket aspektit shëndetësor. Kur tamponët nuk përdoren sipas udhëzimeve dhe nuk...

Këto gjëra kurrë mos ua thoni fëmijëve

Të jesh prind kërkon përgjegjësi edhe kur është fjala për zgjedhjen e fjalëve. Përdorimi i fjalëve të duhura mund të ndryshojë pikëpamjet e një fëmije...
5,404FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
4NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °

Artikujt e Fundit

A e keni ditur që dritaret e plastikës kanë pozitën dimërore...

Ekzistojnë dy truqe të cilat mbase për to nuk keni ditur – dritaret PVC kanë pozitën dimërore dhe verore të cilat lehtë mund të...