13 C
Pristina
21 Mars, 2018 - 02:37:36

Edhe Italia me mungesa kundër Shqipërisë

Pas Spanjës, edhe Italia do të jetë me disa mungesa kundër Shqipërisë. Belotti, Verratti dhe Candreva janë në dyshim për ndeshjen e 9 tetorit. Probleme...

De Biasi: Në “Loro Borici”, me Shqipërinë

De Biasi thotë se në “Loro Boriçi” për sfidën Shqipëri – Itali, do të bëjë tifo për Kuqezinjtë. Fillimi i tij në Primera Divizion me...

Zyrtare: Spanja me tri mungesa të mëdha kundër Shqipërisë

Carvajal, Morata dhe Iniesta nuk do të luajnë kundër Shqipërisë. Përmes rrjetit social “Twitter”, Spanja ka njoftuar se kundër Shqipërisë do të jenë pa Dani...

Manchester United kthehet me fitore në Ligën e Kampionëve (Video)

Manchester United ka arritur të shënojë fitore kundër Baselit me rezultat 3-0. Djajtë e kuq shënuan një gol në pjesën e parë dhe dy në...

Barcelona shkatërron Juven në Camp Nou (Video)

Barcelona është treguar skuadër tepër e fortë për Juventusin në ndeshjen e parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve që u zhvillua të...

Zyrtare: Ibrahimovic bëhet me skuadër të re (Foto)

Zlatan Ibrahimovic do të jetë lojtar i Manchester United për të paktën edhe një vit. Suedezi 35-vjeçar ka nënshkruar marrëveshje njëvjeçare në “Old Trafford”, siç...

Juventus 2-3 Lazio, vlerësimi i lojtarëve (Foto)

Lazio e ka fituar Superkupën e Italisë duke e mposhtur Juventusin me rezultat 3-2. Paulo Dybala është vlerësuar lojtari me notën më të lartë (9.1),...

Ahmeti në përkrahje të Manchester United-it

Kryetari i Prishtinës në faqen e tij në twitter ka postuar një status në përkrahje të Manchester United-it në ndeshjen e sontme . DardaniaPost.com ju...

Ferguson në Qarshinë e Shkupit

Sot në Shkup luhet ndeshja mes gjigantëve te futbollit Manchester United dhe Real Madrid . Sikur në çdo ndeshje tjetër i pandashëm për ekipin...

15 vite burg dhe 75 milionë euro dënim për Ronaldon (Foto)

Cristiano Ronaldo mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, të hënën, ka dal para gjykatës në...
3,884FansaPëlqeje
10NdjekësitNdjek
2NdjekësitNdjek
Prishtina
light rain
5 ° C
5 °
5 °
86%
6.7kmh
75%
Pre
6 °
Sht
7 °
Die
1 °
Hën
3 °
Mar
4 °
EUR - Vendet anëtare të euro
USD
0,8146
CHF
0,8532
GBP
1,1401
SEK
0,0994
NOK
0,1054
DKK
0,1343
CAD
0,6234
AUD
0,6276

Artikujt e Fundit

Debat i ashpër mes Memli Krasniqit dhe Glauk Konjufcës

Deputetët e PDK’së dhe VV’së janë përplasur në Kuvend me deklarata për votimin pro dhe kundër demarkacioni. Fillimisht deputeti i PDK'së, Hajdar Beqa, akuzoi Vetëvendosjen...